Pejzaż nadwodny z kaczkami
Świeszewski Aleksander (1839-1895)
ID: 1663
10,5 x 15,3 cm
olej/płótno naklejone na deskę
Sygnatura
sygn. p. d.: "A. v Świeszewski"
„Pejzaż nadwodny z kaczkami” pochodzi z lat 80. XIX wieku. Wieczorne niebo, przesycone barwami zachodzącego słońca i niewielkie oczko wodne z pływającymi kaczkami stanowią intersujący, nastrojowy pejzaż w dorobku artystycznym Aleksandra Świeszewskiego.