Akt kobiecy stojący, lata 80.

ID: 6499

63 000 zł

Proweniencja

kolekcja prywatna, Austria

wys. 47 cm

brąz patynowany, odlew z oryginalnego gipsu (wyk. Gilbert Clementi, Francja)

Sygnatura

sygn., oznaczenie egzemplarza oraz odcisk pieczęci odlewni u dołu: "KOBRO CLEMENTI /… (?) HC"

Strzemińska N., Miłość, sztuka i nienawiść. O Katarzynie Kobro i Władysławie Strzemińskim, Res Publica, Warszawa 1991, s. 76, il. 94 (cz.-b.).

Datowanie

lata 80.

Do rzeźby dołączony certyfikat podpisany przez mistrza rzemiosła Gilberta Clementiego, stwierdzający, że ten egzemplarz został wykonany przez niego w latach 80. na zlecenie Galerii Franka Bernt.