Portret chłopca w kapeluszu, 1902

ID: 5021

60 000 - 80 000 zł

28 kwietnia 2022 godz. 19:00

Proweniencja

37 x 20,5 cm

olej/płótno

Sygnatura

sygn. i dat. l. d.: "J Malczewski / 1902"

Datowanie

1902

na odwrocie i krośnie pieczęcie (częściowo czytelne): "…MALCZEWSKIEJ"

Wizerunki dzieci pojawiają się w twórczości malarza dość często, niejednokrotnie w towarzystwie fantazyjnych postaci czy na tle pejzażu. Urocze przedstawienie małego chłopca w kapeluszu pochodzi z dojrzałego okresu twórczości artysty. Model pomimo młodego wieku zachowuje powagę i skupienie. Jasny strój chłopca znakomicie kontrastuje z soczystą, ciemną zielenią pejzażu. Olejna kompozycja namalowana na początku XX wieku jest ciekawym uzupełnieniem w kolekcji prac artysty. W 1902 roku, z którego pochodzi oferowany obraz, Malczewski uczestniczył w wystawie w Wiedniu.

Stan zachowania: spękania obrazu (krakelury)

4

Cena wylicytowana: 8 000 zł
6

Spotkanie, 1931

Cena wylicytowana: 22 000 zł
13

Anioł

Cena wylicytowana: 9 500 zł
18

W porcie - praca dwustronna, 1882

Cena wylicytowana: 9 500 zł
25

Czerwone tulipany

Cena wylicytowana: 2 500 zł