Abstrakcja

ID: 3467

Proweniencja

Obraz z kolekcji Gerarda Bluma-Kwiatkowskiego

50 x 40 cm

olej/płótno

 Znakomity abstrakcjonista i jeden z czołowych przedstawicieli powojennej awangardy artystycznej (był współzałożycielem m. in. Grupy 55, Galerii Krzywe Koło, Galerii EL). Malarstwo Kajetana Sosnowskiego, od koncepcji figuratywnych, form abstrakcyjnych, po zainteresowanie światłem i charakterystyczne „obrazy puste”, „obrazy szyte”, „obrazy chemiczne”, należy do szczególnie interesujących w sztuce współczesnej. Prezentowana kompozycja o surowej, minimalistycznej formie i mocno zredukowanej kolorystyce, nawiązuje do wieloznaczności istotnej w twórczości artysty.

napis na odwrocie: SOSNOWSKI