Archanioł

ID: 5161

Proweniencja

98,7 x 78,7 cm w świetle ramy

technika mieszana, akwarela, gwasz/papier

Sygnatura

sygn. wzdłuż prawej krawędzi: "J. Nowosielski"

Wyjątkowy motyw sakralny w wykonaniu współczesnego mistrza metafizycznych odniesień w malarstwie. Kto jak nie Nowosielski w swojej twórczości mocno podkreślał istnienie duchowości i cielesności w świecie i sobie samym? Imponujących rozmiarów obraz „Archanioł” zachwyca intensywnością barw i ikoniczną kompozycją - charakterystyczną dla artysty. Dopracowana, a zarazem z lekkością prowadzona plama barwna zdradza znakomity warsztat Nowosielskiego. Ta propozycja to gratka dla kolekcjonerów.