Cerkiewki

ID: 3761

26,5 x 18 cm w św. p-p.

gwasz, ołówek/papier

Sygnatura

sygn. i dat. p. d.: "J. Nowosielski 83"

Datowanie

1983

Projekt sakralny w wykonaniu Jerzego Nowosielskiego, pomimo niewielkich rozmiarów, urzeka prostotą formy i stanowi kolejny dowód na zainteresowanie artysty sferą sacrum. Został wykonany w 1983 roku, w okresie kiedy artysta wykonał projekty polichromii oraz ikonostas dla cerkwi pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Górowie Iławieckim. Rok później Nowosielski pracował w Lourdes.