Gimnastyczka i dżentelmen

ID: 2073

Proweniencja

27,8 x 17,8 cm w św. p-p.

kredka, pióro/papier

Sygnatura

sygn. wzdłuż prawej krawędzi: "J.N."

Koszykarki, gimnastyczki, pływaczki… Wizerunki sportsmenek obecne są w twórczości Jerzego Nowosielskiego przykładowo w latach 50., kiedy to malował kobiety o charakterystycznym typie urody, wydatnych udach i pośladkach, z mocnym wcięciem talii. Podobnie w prezentowanym rysunku. Co ciekawe, kobiecie w stroju gimnastycznym towarzyszy mężczyzna w garniturze. Nietypowe zestawienie postaci.