Kompozycja kolorowa

ID: 3207

50,5 x 71 cm

kredka, pastel/papier

Sygnatura

sygn. i dat. p. d.: "Fangor 70"

Datowanie

1970

Prekursor malarstwa abstrakcyjnego, eksperymentator, czołowa postać polskiej sztuki współczesnej. Malarz, plakacista, grafik, rzeźbiarz, architekt wnętrz. Jeden z twórców tzw. Polskiej Szkoły Plakatu. Malarstwo Wojciecha Fangora najczęściej kojarzone jest z iluzją optyczną, sztuką op-art, figurami geometrycznymi o hipnotyzujących, nieostrych krawędziach – „pozytywną przestrzenią iluzyjną”, jak nazwał ją artysta. „Kompozycja kolorowa” - ekspresyjna praca rysunkowa pochodzi z 1970 roku. Energicznie prowadzone linie, bogata kolorystyka tworzą kompozycję o intrygującym układzie. Pochodzi z okresu, kiedy w języku malarskim Fangora dominowało malarstwo wizualistyczne. Przyniosło mu ono światową sławę i uznanie.

na odwrocie napis: "FANGOR / 11470"