Krajobraz, 1957

ID: 3213

Proweniencja

40,5 x 55 cm w św. p-p.

akwarela, gwasz/papier

Sygnatura

sygn. i dat. p. d.: "T. Dominik 1957"

Datowanie

1957

Artysta posługiwał się charakterystycznym językiem malarskim. Ekspresyjne, szerokie plamy barwne i abstrakcyjne formy inspirowane naturą stanowiły główny kierunek jego artystycznych poszukiwań. Prace Tadeusza Dominika są częścią muzealnych kolekcji w Polsce i za granicą (m. in. w Museum of Modern Art w Nowym Jorku czy Stedelijk Museum).