Plac Trzech Krzyży

ID: 1095

46 x 55 cm

olej/płótno

Sygnatura

sygn. i dat. l. d.: "2018 / E. DWURNIK"; sygn., dat. i opisany na odwrocie: "2018 / E. DWURNIK / „PLAC TRZECH KRZYŻY” / NR: XI - 906 - 7526"

Datowanie

2018

„Łatwiej mi malować, niż mówić. U mnie obraz jest formą wypowiedzi, malarstwo to mój sposób na życie i nie chodzi tylko o to, że to mój sposób zarabiania, nie – malując komentuję rzeczywistość i wyrażam siebie. Tyle.”

Edward Dwurnik

Proweniencja:

zakup od artysty

Do obrazu dołączony certyfikat autentyczności podpisany przez artystę.

Czyńska M. Moje królestwo. Rozmowa z Edwardem Dwurnikiem, wyd. Czarne, Wołowiec 2016.

Na popularność wedut Edwarda Dwurnika składają się m. in. kunszt malarski, przestrzenna wyobraźnia i niebanalne urozmaicenia dodawane przez artystę w architektoniczny krajobraz. Barwne kompozycje to jeden ze znaków rozpoznawczych jego twórczości. Nie bez znaczenia jest też fakt, że Dwurnik po prostu lubił malować polskie miasta i tę sympatię daje się wyczuć w powielanej wielokrotnie tematyce. „Plac Trzech Krzyży” jest klasycznym tego przykładem.