Portret

ID: 456

29,5 x 23 cm w św. p-p.

tusz/papier

Sygnatura

sygn. i dat. na odwrocie: "Jerzy Nowosielski / 84"

Wykonany tuszem rysunek przedstawia jeden z charakterystycznych motywów twórczości artysty z lat 80. Portrety tworzone za pomocą prostych linii, ascetyczne, stanowią zaledwie zarys, kontur przedstawianych osób. Subtelna kreska, w oparciu o którą kreowana jest postać, nadaje oryginalności popularnemu tematowi malarskiemu.

na odwrocie oznaczenia: "872 [w owalu] / 00HB14 [?] / 3" [w kole]

Proweniencja: