Projekt ikonostasu

ID: 4180

Proweniencja

27,7 x 19,7 cm w św. p-p.

akwarela, ołówek/papier

Sygnatura

sygn. p. d.: "J. N."

Ikonostas, czyli ozdobiona ikonami ściana we wnętrzu cerkwi, posiada ogromne znaczenie dla wiernych obrządku prawosławnego. Poprzez wizerunki świętych ma pomóc w pełnym uczestnictwie w liturgii i świętych obrzędach. Oferowany projekt Nowosielskiego jest przykładem tego motywu. W subtelnym przedstawieniu dominuje ciepła paleta kolorystyczna.