Projekt - praca dwustronna, 1953

ID: 4192

Proweniencja

21 x 29,5 cm

akwarela, gwasz/papier

Sygnatura

sygn. i dat. l. d.: "JN:53" (ołówkiem)

Datowanie

1953

„Projekt - praca dwustronna” został namalowany w roku 1953. W tym okresie malarz współpracował z Adamem Stalony-Dobrzańskim przy polichromiach w cerkwi w Jeleniej Górze i Białymstoku-Dojlidach. Zaprojektował także kostiumy i kaplice do opery „Borys Godunow” wyreżyserowanej przez Waleriana Bierdiajewa. W połowie tego roku uczestniczył również w przygotowaniach oprawy plastycznej wystawy kopernikowskiej w Collegium Maius w Krakowie (obok m. in. Marii Jaremy i Jonasza Sterna).

na odwrocie rysunki piórem