Rot N3, 2004

ID: 6890

30 000 zł

Proweniencja

ok. 90 x 52 x 15 cm

akryl/drewno

Sygnatura

sygn., dat. i autorsko opisany na odwrocie: "Popov Victor / 2004 / 92 x 54 x 15 / popov.v. / Hobz, acryl. / Rot N3 / 92 x 54 x 15 cm / Popov.Victor 2004 / Rot N3 popov.v. / Holz. Acryl."

Datowanie

2004

Kiblitsky J., Victor Popov. - Movement Upward, State Russian Museum, St Petersburg, 2005.

Współczesny artysta uprawiający malarstwo, rzeźbę oraz asamblaż. W latach 1974-1979 kształcił się w lwowskiej szkole artystycznej. Od lat 90. mieszka i tworzy w Düsseldorfie. W swojej twórczości czerpie z  doświadczeń modernistycznej sztuki europejskiej, a także rosyjskiego suprematyzmu i  konstruktywizmu. Należał do leningradzkiej grupy surrealistów. Artysta wziął udział w  licznych wystawach zbiorowych oraz indywidualnych, m. in. w Rosji, Niemczech, Korei, Japonii, Szwecji, Francji, Luksemburgu czy Czarnogórze.