Teka „Shakespeare: The Tempest”, 1975

ID: 5858

44 000 zł

Proweniencja

42,3 x 32,5 cm (wymiar luźnego arkusza)

pięćdziesiąt litografii czarno-białych (31 litografii całostronicowych, 19 winiet i zdobników)/papier Vélin d'Arches à la forme

Sygnatura

sygn. na frontyspisie: "Marc Chagall" (ołówkiem)

"Marc Chagall.The Lithographs. La Collection Sorlier", ed. by Ulrike Gauss, Verlag Gerd Hatje, Stuttgart-Bonn 1998, s. 343-351, kat. 846-895.

Datowanie

1975

teczka welinowa, nadruki złotą farbą na pierwszej stronie okładki: "THE TEMPEST" oraz na grzbiecie: "SHAKESPEARE / THE / TEMPEST / CHAGALL / EDITIONS / ANDRÉ / SAURET"; wewnętrzna obwoluta z przezroczystą kalką i nadrukiem;

tekst sztuki w języku angielskim;

na frontyspisie sygn.: "Marc Chagall" (ołówkiem) oraz oznaczenie egzemplarza: "202" (drukiem);

składka tytułowa: tytuł, wydawca, spis postaci;

składka końcowa: spis treści, opis wydawniczy i drukarski;

nakład: 250

Wydane przez:

Éditions André Sauret, pod nadzorem Charlesa Sorliera, Monte-Carlo, Księstwo Monako, 1975.

Druk:

Tekst: Imprimerie Nationale of France (dyrektor Georges Bonnin), wrzesień 1975.

Litografie: Fernand Mourlot, Paryż.

Stan zachowania:

rozwarstwienie papieru na obwolucie