Ciąg dalszy III, 1991

ID: 6097

Proweniencja

90 x 110 cm

olej/płótno

Sygnatura

sygn. i dat. l. d.: "Jan Tarasin 91"

Datowanie

1991

sygn., dat. i autorsko opisany na odwrocie: "JAN TARASIN 91 / „CIĄG DALSZY III” "

Niedookreślona, abstrakcyjna przestrzeń opisywanej pracy została przez artystę ukształtowana niezwykle dynamicznie. Efekt nieustannego ruchu, niczym wyjęty z greckiej myśli Heraklita „panta rhei”, dodatkowo wzmocniony został przez wyraziste akcenty koloru. Znakomita praca Tarasina z początku lat 90. łączy cechy jego wysublimowanego, artystycznego języka: uproszczone formy, geometryczne kształty, fascynacje sztuką Dalekiego Wschodu i naturą. Różnorodność elementów i „gęsta” kompozycja obrazu tworzą specyficzną, harmonijną całość.