Ilustracja do „Baśni La Fontaine'a” (Le Boucheron et Mercure), 1952

ID: 5860

Proweniencja

kolekcja prywatna, Włochy

34,5 x 29 cm w św. p-p. (arkusz)

akwaforta ręcznie pokolorowana/papier

Sygnatura

sygn. z płyty u dołu w kompozycji: "Chagall"

Cramer P., "Marc Chagall. Cataloque Raisonné", Genewa 1995, s. 73 (il. barwna).

Datowanie

1952

- napis w języku włoskim p. d.: "Marc Chagall per le Favole di La Fontaine / Es. 14 delle 85 acqueforti colorate a / mano dall'autore - Cat 227/52" (ołówkiem);

- stempel galerii p. d. (nieczytelny);

- napisy p. d.: "D/1249" oraz "B…[?]" (piórem);

egzemplarz: 14/85