Asymetria 110

ID: 1488

140 x 100 cm

akryl/płótno

Sygnatura

sygn., dat. i opisany na odwrocie: "Zbigniew DŁUBAK · ASYMETRIA 110 · 1998 · akryl 140 x 100 cm"

Muzeum Modern Art, Hünfeld, 2002

Datowanie

1998

Nowatorski fotograf, malarz, teoretyk sztuki i wykładowca, stał się wpływową postacią w dziedzinie sztuk wizualnych. Cykl „Asymetrie”, z którego pochodzi oferowana praca, to jeden z ważniejszych projektów artystycznych Zbigniewa Dłubaka. Jego podsumowanie obejmujące blisko dwudziestoletni okres pracy, miało miejsce na indywidualnej wystawie w warszawskiej Zachęcie w 2003 roku. Na cykl składały się fotografie i obrazy, odwołujące się do konstruktywizmu. Kompozycja z 1998 roku bazuje na oszczędnej formie i gamie kolorystycznej. Prostota, a jednocześnie wyrazistość malarskiego gestu budują specyficzną harmonię dzieła.

Proweniencja: