Banksy. I Love New York Gray, 2019

ID: 6151

Proweniencja

27 x 37 cm w świetle ramy (arkusz)

spray, szablon/karton

Sygnatura

sygn. p. d.: "NOT BANKSY" (tuszem)

Datowanie

2019

oznaczenie egzemplarza w okręgu tłoczonym l. d.: "4/10" (tuszem);

tłoczone logo Banksy l. d.

Do pracy dołączony autorski certyfikat NOT BANKSY w języku angielskim.

Not Banksy to anonimowy artysta współczesny, działający w Wielkiej Brytanii od lat 80. Postać w oczywisty sposób nawiązuje do światowej sławy streetartowego artysty o pseudonimie Banksy. Twórczość Not Banksy’ego silnie inspirowana jest jego rozpoznawalnym stylem. Twórca wykorzystuje ikoniczną estetykę, a także wchodzi w dialog z najbardziej znanymi motywami oraz przedstawieniami. Podobnie jak Banksy, Not Banksy tworzy dzieła w przestrzeni publicznej, dbając przy tym o zachowanie pełnej anonimowości. Ze względu na wysoki poziom podobieństwa prac obu artystów, istnieją przypuszczenia, że współpracują oni ze sobą, a nawet że za pseudonimami stoi ta sama osoba. Not Banksy intryguje widzów tajemnicą owianą wokół swojej prawdziwej tożsamości. Nie jest jasne, czy za pseudonimem stoi jeden artysta czy też grupa artystyczna.