Bez tytułu

ID: 1336

40 x 57 cm w św. p-p.

technika mieszana/papier

Sygnatura

sygn. i dat. p. d.: "MIKOŁAJ STAROWIEYSKI 2018"

Datowanie

2018

Jedna z najnowszych prac artysty, nawiązująca do zagadnień architektury miejskiej. Mikołaj Starowieyski jest absolwentem Wydziału Rzeźby warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowni prof. Grzegorza Kowalskiego, słynnej „Kowalni”. Przez pewien czas studiował również architekturę (współpracuje m. in. z Krytyką Polityczną przy projektach tematycznie związanych z architekturą miejską) . Był współtwórcą klubu Saturator na warszawskiej Pradze. Wystąpił w filmie „Portret artysty romantycznego” Katarzyna Górnej. Syn Franciszka Starowieyskiego.