Francis Bacon, 2023

ID: 6165

Proweniencja

60 x 60 cm

technika mieszana, fototechnologia, akryl, szkło akrylowe

Sygnatura

sygn. i dat. p. d.: "U. Bolenz 2023"

Datowanie

2023

"Ulrike Bolenz. Art. Karlsruhe 2022 Presse-Informationen. Fünf Kontinente - Fünf Lachende", Karlsruhe 2022.

Niemiecko-belgijska artystka współczesna. Tworzy obrazy, rzeźby, instalacje i obiekty przestrzenne. Artystyczne wykształcenie odebrała w 1979 roku w Akademii Sztuk Pięknych w  Kassel. Studiowała pod kierunkiem prof. Manfreda Blutha, współzałożyciela Schule der Neuen Prächtigkeit oraz prof. Toma J. Gramse’a, uczestnika documenta 6. Ulrike Bolenz regularnie prezentuje swoje prace na wystawach indywidulanych i zbiorowych w całej Europie i poza jej granicami. Stworzyła m. in. serię portretów wpływowych polityków na zamówienie magazynu „Diplomatic World”. Jej dzieła znajdują się w wielu kolekcjach muzealnych, m. in. Muzeum Narodowego w Kijowie czy Muzeum Sztuki Współczesnej w Moskwie (MMOMA). Za swoją oryginalną twórczość uhonorowana została licznymi wyróżnieniami i nagrodami. W  2021 roku w Kijowie została laureatką pierwszego międzynarodowego konkursu „The Best Artist In The Field of Contemporary Art, Abstractionism and Sciarsism”. Od 1995 roku artystka mieszka i tworzy w Brukseli.