Choinki

ID: 2747

40,2 x 40,5 cm

olej/płótno

Sygnatura

sygn. i dat. na odwrocie: SWoźnica / Choinki / olej 2007

Datowanie

2007

„Improwizacja malarska jest u mnie - podczas procesu twórczego - wynikiem stapiania się »ja« z formą, kolorem i materią, przy czym kompozycja obrazu pozostaje zawsze otwarta, zatrzymana w czasie” – mówi artystka. W swojej twórczości ważne miejsce przyznaje filozofii Wschodu. Jest ona inspiracją w budowaniu artystycznej kreacji i przestrzeni obrazu. Prezentowana praca olejna powstała rok po przyznaniu malarce stypendium Marszałka Województwa Śląskiego za działalność w dziedzinie kultury. W 2006 roku miały miejsce wystawy indywidualne „Rzeczywistość i fikcja” w Katowicach i Warszawie. W latach 2005-2009 artystka pracowała nad cyklem malarskim „Człowiek i natura”.