Dominanta, z cyklu: Czarno na białym, 2020

ID: 6187

Proweniencja

100 x 100 cm

tusz/płótno

Sygnatura

sygn. i dat. w kompozycji p. d.: "BARBARA WRONISZEWSKA KRAKÓW/ROK 2020"

Datowanie

2020

sygn., dat. i autorsko opisany na odwrocie: "„DOMINANTA” / BARBARA / WRONISZEWSKA / KRAKÓW 2020"

Zajmuje się malarstwem, grafiką, rysunkiem, scenografią. Przez kilka lat pełniła funkcję prezesa kulturotwórczego stowarzyszenia „FOKUS”. Efektem pracy był m. in. udział w dwóch programach TVP „Rower Błażeja” i „Teatr jak życie”.  Brała udział w pracach nad scenografią - w zakresie malarstwa - do filmu „Muzyka, miłość i wojna” w reżyserii Marthy Coldige. Jest autorką scenariusza do spektaklu ulicznego „Białe Wiedźmy”, zrealizowanego w Zielonej Górze. Prowadzi autorską pracownię malarstwa artystycznego. Ma za sobą współpracę w zakresie licznych projektów artystycznych. Artystka miała wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych.  Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Krakowskiego. Dzieła Barbary Wroniszewskiej znalazły uznanie na rynku aukcyjnym. Znajdują się w zbiorach państwowych, u osób prywatnych i prawnych w Polsce, w Niemczech, Francji, USA, Wielkiej Brytanii czy Holandii.