Epicentrum Qantinum GR-W

ID: 5768

Proweniencja

100 x 100 cm

akryl/płótno

Sygnatura

na odwrocie sygn. i opisany: "EPICENTRUM / GR-W No 73 / QANTINUM JPicz / 100 x 100 / Akryl / Jaremi Picz"

Artysta malarz, grafik, rzeźbiarz. W ostatnich latach znakiem rozpo­znawczym jego twórczości jest cykl okręgów o odważnych zestawie­niach kolorystycznych (także fluorescencyjnych), emanujących wy­jątkową głębią. Na początku lat 80. nawiązał współpracę z galerią Wacława Sucheckiego w Düsseldorfie. Aktywny uczestnik wystaw in­dywidualnych i zbiorowych (za granicą przykładowo w Art Carussel du Louvre w Paryżu, Biennale Cannes, wystawa Salon Societe des Ar­tistes Independantes w Grand Palaise w Paryżu czy ekspozycja Joy de Vivre w Menagio Lace Como we Włoszech). Za swoją pracę twórczą uhonorowany m. in. odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej” Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, nagrodą International Prize Cara­vaggio i nominacją do nagrody Maser of Art magazynu ART Interna­tional Contemporary Magazin.