Erotica I, 1975

ID: 6626

Proweniencja

10 x 10 cm (wymiary każdej z 12 fotografii)

fotografia barwna

Sygnatura

sygn. i dat. na planszy p. d.: "NATALIA 75"

Datowanie

1975

Natalia Lach-Lachowicz to jedna z najważniejszych polskich artystek. Malarstwo, fotografia, performance, film eksperymentalny - to zaledwie kilka form jej artystycznej działalności. Aktywnie uczestniczyła w ruchu feministycznym. Zdobyła szeroką popularność. Prace artystki nawiązują do sztuki konceptualnej czy body-artu. W latach 70. wykonała m. in. instalacje inspirowane pop-artem, o silnym ładunku erotycznym („Fotografia intymna”).