Kompozycja niebieska, 1976

ID: 6177

Proweniencja

32,5 x 22 cm

gwasz, kredka/papier

Sygnatura

sygn. i dat. p. d.: "10.4.1976 / Jacenty"

Datowanie

1976

Artysta zajmował się malarstwem, grafiką warsztatową, a także konserwacją dzieł sztuki. Studia odbył w latach 1963-1969 w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Kładł nacisk na czysto formalne cechy dzieła, takie jak kolor, kształt czy kompozycja. Częstokroć stosował intensywne, kontrastujące ze sobą barwy oraz rytmizację elementów kompozycji. Na jego płótnach abstrakcyjne kształty multiplikują się i przenikają wzajemnie, sprawiając wrażenie płynnego ruchu. Artysta wziął udział w wielu wystawach zbiorowych oraz indywidulanych, przede wszystkim w Warszawie, a jego prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce i za granica, m. in. we Włoszech, Kanadzie czy Anglii.