Portret kobiety na tle morza, 1995

ID: 6541

Proweniencja

69 x 54 cm w świetle ramy

olej/płótno

Sygnatura

sygn., dat. i opisany na odwrocie: "‧ R ‧ ZAKRZEWSKI ‧ / ‧ 1995 ‧ OLEJ"

Datowanie

1995

Temat portretu kobiecego jest niezwykle ważny dla całej twórczości malarza. Nawiązuje w nim wyraźnie do dzieł dawnych mistrzów, takich jak Amadeo Modigliani, Leonardo czy Botticelli. Bohaterką dzieł artysty jest niemal zawsze jego żona, co nadaje im szczególny, intymny charakter. Inspiracje sztuką renesansu, ideałom harmonii i piękna oraz specyficznie wyciszony, poetycki nastrój dzieł składają się na jego oryginalny, malarski język.