Silne intuicyjne odczucia świadomości, 2018

ID: 6161

Proweniencja

125 x 100 cm

olej/płótno

Sygnatura

sygn. i dat. u dołu: "popov.v.18."

Datowanie

2018

- sygn. dat. i opisany: "Victor Popov.2018. / 125 x 100 cm. / Schwere intuitive Gefùle / des Bewusstseins / popov.v.18.";

- sygn.: "popov.18" oraz tytuł pracy w języku rosyjskim (cyrylicą);

- sygn. i opisany (częściowo zamazane): "Popov Victor / 2011 /100 x 125 cm / […] / popov.11."

Kiblitsky J., "Victor Popov. - Movement Upward", State Russian Museum, St Petersburg, 2005.

Współczesny artysta uprawiający malarstwo, rzeźbę oraz asamblaż. W latach 1974-1979 kształcił się w lwowskiej szkole artystycznej. Od lat 90. mieszka i tworzy w Düsseldorfie. W swojej twórczości czerpie z  doświadczeń modernistycznej sztuki europejskiej, a także rosyjskiego suprematyzmu i  konstruktywizmu. Należał do leningradzkiej grupy surrealistów. Artysta wziął udział w  licznych wystawach zbiorowych oraz indywidualnych, m. in. w Rosji, Niemczech, Korei, Japonii, Szwecji, Francji, Luksemburgu czy Czarnogórze.