Trzęsienie ziemi, z cyklu: Toxic Paradise, 1989

ID: 4483

Proweniencja

92,5 x 99 cm

obiekt przestrzenny, olej, technika własna, mieszana, znalezione przedmioty, elementy elektryczne, sklejka

"Shalom Neuman. 40 Years of Fusion Art. 1967-2007", Christian Maretti Editore, 2008.

Datowanie

1989

Łączy obraz, dźwięk, przedmioty codziennego użytku, konstruując obiekty odwołujące się do estetyki kiczu. Z wyrzuconych, niepotrzebnych przedmiotów buduje kompozycje skłaniające odbiorcę do nowych interpretacji. Artysta odnosi się do zjawiska konsumpcjonizmu często w zabawnej, lekkiej formie. Swoją twórczość określa jako „usion art.”. Urodzony w Pradze, mieszkający w Stanach Zjednoczonych artysta, prezentował swoje prace niemal na całym świecie. Wśród instytucji posiadających obiekty Neumana znajdują się tak prestiżowe placówki jak Galeria Narodowa w Pradze, Museum of Modern Art., Carnegie Institute (Pittsburgh, Stany Zjednoczone), czy Museum of Modern Art. (Nicea, Francja).