Untitled (Group of Monkeys with White Bananas)

ID: 3189

70 x 70 cm

olej/płótno

Datowanie

2004

„Untitled” to jeden z najsłynniejszych, przełomowych obrazów w działalności grupy artystycznej „The Krasnals”. W 2008 roku, w okresie powstania grupy, ze względu na podobieństwo do obrazów Wilhelma Sasnala, dom aukcyjny Christie’s pomyłkowo oszacował estymację obrazu od 50 000 do 70 000 funtów. Od tego momentu „The Krasnals” zyskali rozgłos i do dzisiaj utrzymują pozycję bezkompromisowych krytyków polskiej sztuki instytucjonalnej. Zwracają uwagę na panujące w niej struktury władzy, hipokryzję, obecność produktów pozbawionych oryginalności. Obrazy anonimowych artystów w bezpośredni, często wulgarny sposób komentują rzeczywistość społeczno-kulturową i polityczną.

na odwrocie opis: „Untitled (Group / of Monkeys with / White Bananas)” / 2004 / The Krasnals / Whielki Krasnal