Widma 10, 1953-57

ID: 6207

Proweniencja

- ze spuścizny po artyście; - kolekcja prywatna, Warszawa (od 2000 r.)

70 x 50 cm

tempera/papier

Sygnatura

sygn. p. d.: "lenica"

Datowanie

1953-57

sygn., dat. i autorsko opisany na odwrocie: "Lenica / 1953-57 / Widma 10"

Obraz wystawiany:

- Alfred Lenica, Museum Umeni, Olomouc, lipiec 2014.

- Alfred Lenica. Plamy na niebie i ziemi, Galeria Piekary, maj-lipiec 2022.

Obraz wzmiankowany i reprodukowany:

Alfred Lenica. Plamy na niebie i ziemi / Alfred Lenica. Spots on Heaven and Earth, Fundacja 9/11 Art Space, Poznań 2022, s. 225 (il. barwna, nr 33) oraz s. 40-41 (barwna wkładka).