Czyściec, Pieśń II (Łódź Przewoźnika), z cyklu: Boska Komedia, 1963

ID: 5916

1 900 zł

Proweniencja

kolekcja prywatna Polska

24,7 x 19,8 cm

ceramika glazurowana barwna

Sygnatura

sygn. w płycie ceramicznej u dołu: "Dali"

Datowanie

1963

oznaczenie egzemplarza p. d.: "26/490"

Wydane przez:

Les Heures Claires, Paryż, Francja.

- Fornés E., "Dalí - Illustrator of Lautréamont, Dante, Holy Scripture: Les Chants de Maldoror, The Divine Comedy, The Sacred Bible", s. 155 (il. barwna);

- Michler R., Löpsinger L. W., "Salvador Dalí, Catalogue Raisonné of Prints II Lithographs and Wood Engravings 1956-1980", Monachium, Nowy York, 1995.

Do pracy dołączony certyfikat autentyczności z opisem pracy w języku francuskim, wydany przez Artco France (Pontoise).

Limitowana edycja ceramiki w piętnastu kolorach, oparta na oryginalnej pracy Dalego z 1951 roku. Przedstawienie inspirowane dziełem „Boska Komedia” Dantego Alighieri.