Moc Krzyża, z cyklu: Les Vitraux (Witraże), 1973/1974

ID: 5888

Proweniencja

kolekcja prywatna Polska

44,8 x 53,8 cm w św. p-p. (arkusz)

litografia barwna/papier Arches, tektura bezkwasowa

Sygnatura

sygn. p. d.: "Dali" (ołówkiem)

Datowanie

1973/1974

oznaczenie egzemplarza l. d.: "117/250" (ołówkiem);

- certyfikat Galleri Kunst-Invest Salg z Oslo z dnia 1.08.1990, o numerze 2080, potwierdzający odręczny podpis artysty;

- potwierdzenie autentyczności Roberta Descharnes’a z dnia 2.11.1987;

- pieczęcie zakładu ramiarskiego

Literatura:

- Field A., "The Official Catalog of the Graphic Works of Salvador Dali", Salvador Dali Archives, 1996, poz. 74-5-I, s. 176-177;

- Michler R., Löpsinger L. W., "Salvador Dalí, Catalogue Raisonné of Prints II Lithographs and Wood Engravings 1956-1980", Monachium, Nowy York, 1995, poz. 1451, s. 160 (il. cz.-b.).