Adam Mickiewicz w Mediolanie

ID: 2706

27,5 x 36 cm w św. p-p.

akwarela, gwasz, tusz/papier

Sygnatura

sygn. p. d.: "AU"

„Doskonały rysownik […] dobrze zorientowany w stylach historycznych, wychowanek warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych i uczeń Tichego” – tak o Antonim Uniechowskim wyraził się Tadeusz Dobrowolski. Artysta był wielokrotnie wyróżniany w zakresie ilustratorstwa i grafiki książkowej. Współpracował również z czasopismami i wydawnictwami, m.in. „Naszą Księgarnią“. Praca „Adam Mickiewicz w Mediolanie” jest przykładem twórczości i lekkiego, charakterystycznego stylu artysty.

na odwrocie nalepka z opisem pracy