Dzieci z jaszczurką

ID: 1224

34,2 x 49,4 cm

olej/tektura

Sygnatura

sygn. l. g.: "Wlastimil Hofman"

Oferowany obraz znakomicie oddaje styl malarski Wlastimila Hofmana. Kolekcjonerzy jego twórczości znajdą w nim charakterystyczne postaci dziecięce, wyrazisty sposób malowania, wrażliwość na niuanse kolorystyczne i nastrój zadumy. Dzieci były bohaterami wielu obrazów artysty. Przedstawiał je często w towarzystwie faunów, aniołów, zwierząt przez co prace te nie były prostymi przedstawieniami postaci, ale zyskiwały wymiar metafizyczny, o rozbudowanej symbolice. Bogactwo motywów ludowych, wątków mitologicznych budowało charakterystyczny styl artysty, który łączył świat wyobrażony i rzeczywisty. Poprzez te zestawienia kompozycje Hofmana nakłaniają do przemyśleń.

na odwrocie oznaczenia