Głowa górala, 1903

ID: 5652

Proweniencja

30,5 x 29 cm w św. p-p.

akwarela, pastel/papier

Datowanie

1903

Stan zachowania:

zaplamienia papieru

Portrety Juliana Fałata cieszyły się dużym uznaniem. Ten wszechstronny artysta, mistrz techniki akwareli chętnie przedstawiał typy ludowe i górali. Pięknie namalowana, wyrazista głowa męska wyróżnia się osobistą dedykacją artysty, i jak zdradza malarz, intrygującymi losami. Kompozycja może być ciekawym uzupełnieniem górskich motywów pejzażowych artysty.

autorska dedykacja i dat. p. d.: "Franciszkowi Ch. ofiaruję te głowę uratowaną od ognia / Jul Fałat 903"