Lato

ID: 3071

24 x 34 cm w św. p-p.

akwarela/papier

Sygnatura

sygn. p. d.: Z. Pronaszko

Akwarelowa praca jednego z najważniejszych przedstawicieli formistycznej awangardy i nurtu kolorystycznego. Bogata paleta intensywnych barw wzmaga ekspresyjny odbiór dzieła. Tematyka pejzażowa rzadziej niż portrety czy akty pojawiała się na płótnach malarza. Stanowi warte uwagi uzupełnienie jego dorobku

na odwrocie nalepka z opisem pracy