Na łące

ID: 6023

Proweniencja

12,5 x 21 cm w świetle ramy

olej/deska

na odwrocie opisany: "KAMOCKI" oraz napisy (nieczytelne)

Do pracy dołączony certyfikat autentyczności z dnia 30.10.2012.

Artysta był utalentowanym uczniem Jana Stanisławskiego i przedstawicielem krakowskiej szkoły pejzażowej. Oferowana praca jest znakomitym przykładem jego talentu. Kamocki był wielkim miłośnikiem natury, w tym wiejskich widoków z okolic Krakowa. Fakt, że artysta malował wyłącznie w plenerze, nadaje jego pejzażom, w tym pracy „Na łące”, szczególny walor uchwycenia wrażeń malarza w chwili obserwacji przyrody.

Schroeder A., Stanisław Kamocki, [w:] „Sztuki Piękne. Miesięcznik poświęcony architekturze, rzeźbie, malarstwu, grafice i zdobnictwu”, r. 4, Wydawnictwo Polskiego Instytutu Sztuk Pięknych, nakład Drukarni Narodowej w Krakowie, Kraków 1927-1928.