Niezapominajka

ID: 5632

Proweniencja

kolekcja prywatna, Katowice

37,5 x 46 cm

olej/sklejka

Sygnatura

sygn. l. d.: "Wlastimil / Hofman"

Hofman w mistrzowski sposób potrafił łączyć fantazję z realizmem. Fauny, anioły, wątki antyczne, przyroda, a do tego poetyckość i meta­foryczny wymiar prac Hofmana, składają się na niepowtarzalny, łatwo rozpoznawalny styl artysty. Sugestywne, przesiąknięte znaczeniami kompozycje skłaniają do refleksji. Jednocześnie rozbudowane formy znaczeniowe tworzą swoiste narracje – malarskie opowieści z pogra­nicza sfery sacrum i profanum.