Beliniak, 1915

ID: 5636

Proweniencja

71,2 x 92 cm

olej/płótno

Sygnatura

sygn. i dat. p. d.: "St. Bagieński 1915. Warszawa"

Na obrazie ukazany został w zimowej scenerii Beliniak czyli żołnierz utworzonego w czasie I wojny światowej Pierwszego Pułku Ułanów Legionów Polskich. Legenda Pierwszego Pułku założonego przez Władysława Zygmunta Belinę-Prażmowskiego była niezwykle żywotna w dwudziestoleciu wojennym.

Stan zachowania:

drobne spękania i ubytki warstwy malarskiej

na odwrocie nalepka wystawowa Salonu Wiosennego z 1915 roku Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie (częściowo czytelna)